teisipäev, 21. mai 2013

© Sergei Sinitsyn
 

Brussels Open

Brüssel Belgia, 20.05. – 25.05.2013 / Premier clay

KAIA KANEPI — DOMINIKA CIBULKOVA / 16. SVK /

6:4 | 7:6(6)

Kaia võitis

Kaia võitis ja kohtub järgmises ringis Jana Cepelova'ga (SVK, WTA 75).

 

kolmapäev, 22. mai 2013

© Sergei Sinitsyn
 

Brussels Open

Brüssel Belgia, 20.05. – 25.05.2013 / Premier clay

KAIA KANEPI — JANA CEPELOVA / 75. SVK /

6:3 | 6:3

Kaia võitis

Kaial õnnestus täna võita mõlemad kohtumised ja jõuda veerandfinaali.

Kaia oma sõnadega: "Raske päev oli täna. Nii vara hommikul ei ole mul küll varem võistlusmänge olnud. Mingit võistluse tunnet ei olnud hommikul.

Kui Cibulkovaga mängima hakkasin, siis sain aga kohe alguses ennast käima. Mäng oli tasavägine ja keeruline. Ma mängisin agressiivselt ja enamasti läks hästi, mäng töötas. Mängu lõpp oli väga pingeline, mul oli rohkem õnne, mängisin agressiivselt ja võitsin.

Cepelovaga mängisin esimese setis hästi, suutsin keskenduda. Teises setis olin juba päris väsinud ja keskenduda oli keerulisem. Üritasin ennast punkti ajaks värskena hoida ja õnnestus kokkuvõttes mäng suht ok. Päris keeruline on kahte mängu päevas mängida ja ka suhteliselt väikese vahega.

Homme pidi vihma sadama ning võib-olla mängime hoopis sees liivaväljakutel."

Kaia kohtub Varvara Lepchenkoga (USA, WTA 29) reede hommikul kell 11 kohaliku aja järgi/ 12 Eesti aja järgi.

 

reede, 24. mai 2013

© Sergei Sinitsyn
 

Brussels Open

Brüssel Belgia, 20.05. – 25.05.2013 / Premier clay

KAIA KANEPI — JAMIE HAMPTON / 68. USA /

7:6(6) | 6:4

Kaia võitis

Kaia võitis ja jõudis finaali kus kohtub Shuai Peng'iga (CHN, WTA34). Kaia ja Shuai omavahel täiskasvantute turniiril kohtunud ei ole. Omavahel mängisid nad viimati juuniorite turniiridel. Finaalkohtumine peetakse täna algusega 16:30 kohaliku aja järgi / 17:30 Eesti aja järgi.

 

neljapäev, 23. mai 2013

© Sergei Sinitsyn
 

Brussels Open

Brüssel Belgia, 20.05. – 25.05.2013 / Premier clay

KAIA KANEPI — VARVARA LEPCHENKO / 29. USA /

6:3 | 4:6 | 7:6(4)

Kaia võitis

Kaia võitis väga pingelise ja kahel korral vihma tõttu katkestatud kohtumise ja jõudis poolfinaali.

Kaia oma sõnadega: "Hästi külm oli täna, alla 10 kraadi vist. Raske oli mängida ja rütmi leida. Esimesed kaks setti oli mõlema poolt selline üles-alla mäng. Esimese seti lõpus mängisin ma paremini ja õnnestus võita. Kolmandas setis oli mõlema poolt väga hea mäng. Siis olid ka tingimused paremad, tuult ei olnud oli, soojem ja vihma ka ei sadanud. Tie break eriti otsustavas on natuke loterii, kui ikka nii kaugele jõutud, siis on võrdselt mängitud. Kiires lõppmängus ma proovisin julgelt mängida ja see õnnestus.

Nii pikaks ei ole mul ükski mäng veninud. Pärast esimest pausi oli raske tagasi tulla, käed olid nii külmad, et ei tundunud üldse oma käsi. Kogu turniiri jooksul on olnud väga keeruline, külm ja vihmane."

Kaia intervjuu

Homses poolfinaalis kohtub Kaia Jamie Hamptoniga (USA, WTA 68). Omavahelistes mängudes juhib Hampton 1:0. Mäng toimus 2012 aasta Septembri lõpus Jaapanis. Omavahelised kohtumised

Täna loositi Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste mängutabel ning Kaia esimese ringi vastaseks on Klara Zakopalova (CZE, WTA 23). Omavahelistes kohtumistes juhib Kaia 2:0, viimati mängiti aga 2010 aastal Wimbledonis. Varasemad omavahelised mängud

Prantsusmaa lathiste meistrivõistluste põhitabel

 

laupäev, 25. mai 2013

© Sergei Sinitsyn © Sergei Sinitsyn © Sergei Sinitsyn © Reuters/Scanpix
 

Brussels Open

Brüssel Belgia, 20.05. – 25.05.2013 / Premier clay

KAIA KANEPI — SHUAI PENG / 34. CHN /

6:2 | 7:5

Kaia võitis

Kaia võitis kogu turniiri! See on Kaiale neljas WTA turniirivõit.

Kaia oma sõnadega: "Tänane päev läks väga hästi. Väga hea tunne on praegu.

Esimene mäng oli täna päris keeruline. Vastane oli hästi ebamugav. Ta lõikab palju, ründab tempo pealt hästi, servib hästi ja käib palju võrgus ning üllatab. Hästi mitmekülgne mängija on. Hea oli, et ma ise mängisin hästi. Üldiselt oli väga tasavägine, aga täna ma olin tähtsatel momentidel natuke kindlam ja see määraski. Mängisime esimesel väljakul, mitte peaväljakul, ja ei saanud seetõttu väga aru, et poolfinaali mängisin.

Finaalis ma väga ei tundnud, et on teine mäng samal päeval. Ärevus oli natuke suurem ja energiat tänu sellele rohkem. Esimese seti mängisin ma ikka väga hästi. Teise seti ka kuni esimeste matšpallideni. Ma natuke kangestusin ära, hakkasin mõtlema, läksin ärevaks. No tuli meelde, et mul on olnud matšpallide pealt varem keerulisi seise. Üle pika aja olin ka finaalis ja ei osanud kohe sellega toime tulla. Ma ikka mängisin edasi, püüdsin võidelda nii enda ja vastasega. Kui olin edu ära kaotanud, siis rahunesin rohkem maha. Ma ei pannud väga tähele, kas vastane hakkas ka lõpus paremini mängima või mitte. Mul oli endaga nii palju tegemist, et ma ei saanud sellest aru. Viimased geimid ma mängisin julgemalt ja õnnestus otsustaval hetkel mäng ikka võita.

Päris palju eestlasi oli täna vaatamas nii esimesel kui ka teisel mängul. Publik oli võib-olla seetõttu rohkem minu poolt. Tundsin publiku toetust.

Homme sõidame Pariisi. Esimese ringi mäng on tõenäoliselt esmaspäeval või teisipäeval. Eks saab näha, kuidas seal läheb, palju oleneb minu enda mängust."

Kaia teenis turniirivõiduga 470 punkti ning tõusis WTA edetabelis 26 kohale.Järgmiseks turniiriks on Prantsusmaa lahtised meistrivõistlused, kus Kaial jõudis eelmisel aastal veerandfinaali ja on seega kaitsta 500 punkti. Kaia esimese ringi vastane on Klara Zakopalova (CZE, WTA23). Esimese ringi mängud Pariisis algavad juba homme, Kaia esimese ringi kohtmine peetakse kas esmaspäeval või teisipäeval.