Dubai UAE, 16.02. – 22.02.2009 / Prem. 5

KAIA KANEPI — TAMIRA PASZEK / 70. AUT /

2:6 | 6:2 | 6:0

Kaia võitis

Dubais alanud WTA Tour'i 2 miljoni dollari suuruse auhinnafondiga turniiri Barclays Dubai Tennis Championships avaringis võitis Kaia tulemusega 2-6 6-2 6-0 austerlanna Tamira Paszek'i. Mäng kestis 1 tund ja 38 minutit. Järgmine vastane on India tennisist Sania Mirza, kes alistas venelanna Jekaterina Makarova 7-5 6-2. Mäng peetakse teisipäeval, 17. veebruaril 1. väljaku kolmanda mänguna. Esimene matš samal väljakul algab kell 12:00 kohaliku aja järgi (10:00 Eesti aja järgi).

Paarismängus kaotasid Kaia ja Tamira 3-6 7-5 9-11 paarile Kutuzova / Lapuštšenkova.

teisipäev, 17. veebruar 2009

KAIA KANEPI — SANIA MIRZA / 87. IND /

7:5 | 6:2

Kaia võitis

Dubais jätkuva WTA Tour'i 2 miljoni dollari suuruse auhinnafondiga turniiri Barclays Dubai Tennis Championships tänases teise ringi kohtumises alistas Kaia tulemusega 7-5 6-2 Sania Mirza. Mäng kestis 1 tund ja 30 minutit. Kolmandas ringis kohtub Kaia kolmanda asetusega serblanna Jelena Jankovic'iga, kes võitis rumeenlanna Monica Niculescu 6-3 6-2.

Mäng peetakse kolmapäeval, 18. veebruaril peaväljakul, algusega kell 19:00 kohaliku aja järgi (17:00 Eesti aja järgi).

kolmapäev, 18. veebruar 2009

KAIA KANEPI — JELENA JANKOVIC / 3. SRB /

6:2 | 7:5

Kaia võitis

Dubais jätkuva WTA Tour'i 2 miljoni dollari suuruse auhinnafondiga turniiri Barclays Dubai Tennis Championships tänases kolmanda ringi kohtumises alistas Kaia endise maailma esinumbri, Dubais kolmandana asetatud Jelena Jankovic'i 6-2 7-5. Mäng kestis 1 tund ja 25 minutit. Järgmine vastane on venelanna Jelena Vesnina, kes sai kolmandas ringis seisul 4-6 6-1 4-0 loobumisvõidu Dominika Cibulkova'lt.

Mäng peetakse neljapäeval, 19. veebruaril peaväljakul, algusega kell 14:00 kohaliku aja järgi (12:00 Eesti aja järgi).

neljapäev, 19. veebruar 2009

KAIA KANEPI — ELENA VESNINA / 75. RUS /

6:3 | 7:5

Kaia võitis

Dubais peetava WTA Tour'i 2 miljoni dollari suuruse auhinnafondiga turniiri Barclays Dubai Tennis Championships tänases veerandfinaalis alistas Kaia tulemusega 6-3 7-5 venelanna Jelena Vesnina. Mäng kestis 1 tund ja 50 minutit. Homses poolfinaalis on Kaia vastaseks prantslanna Virginie Razzano, kes võitis tulemusega 7-6 (9-7) 7-5 viienda asetusega venelanna Vera Zvonareva. Mäng peetakse peaväljakul, algusega kell 14:00 kohaliku aja järgi (12:00 Eesti aja järgi).
Teise finalisti selgitavad õed Williamsid.

Olenemata homse mängu tulemusest tõuseb Kaia esmaspäeval avaldatavas WTA edetabelis esmakordselt 20 parema hulka.

Vist esmakordselt tuleb siin saidil lugeda ka Kaia poolt teenitud auhinnaraha. Tänase võiduga pääses Kaia nimelt nende natuke rohkem kui 200 naistennisisti hulka ( >;>;), kes on karjääri jooksul teeninud üle miljoni dollari auhinnaraha. Enne Dubaid oli Kaia teeninud kokku 911 736 dollarit, selle nädalaga on lisandunud üksikmängu eest vähemalt 87 500 dollarit ning paarismängu eest 1585 dollarit. Kokku seega 1 000 821 dollarit.

reede, 20. veebruar 2009

KAIA KANEPI — VIRGINIE RAZZANO / 58. FRA /

1:6 | 2:6

Kaia kaotas

Dubais peetava WTA Tour'i 2 miljoni dollari suuruse auhinnafondiga turniiri Barclays Dubai Tennis Championships tänases poolfinaalis kaotas Kaia prantslanna Virginie Razzano'le 1-6 2-6. Mäng kestis 1 tund ja 3 minutit. Esmaspäeval avaldatavas WTA edetabelis on Kaia 2400 punktiga 20. kohal.

Ainult 2009.a WTA turniiridelt kogutud punkte kajastavas edetabelis on Kaia 631 punktiga aga koguni 10. kohal. Temast edukamalt on uut hooaega alustanud ainult Serena Williams (2750 punkti), Jelena Dementjeva (2170), Dinara Safina (1721), Vera Zvonarjova (1380), Venus Williams (900), Virginie Razzano (842), Viktoria Azarenka (840), Marion Bartoli (811) ja Amelie Mauresmo (760). Kaiale järgnevad Alize Cornet (630), Svetlana Kuznetsova (621), Caroline Wozniacki (620), Carla Suarez Navarro (590), Jelena Jankovic (590) jt.